Dobrzyński-Sałek: sztuka i rzemiosło w każdym słoju.

Udostępnij na:

Chciałbym, aby moje projekty inspirowały. Dlatego robię wszystko, co mogę, żeby uwolnić możliwości i pokazać piękno materiałów, z którymi pracuję – podkreśla Michał, założyciel stolarni i autor obiektów spod dłuta Dobrzyński-Sałek.

Projektuje i tworzy niedaleko Radomia, a szczególny nacisk kładzie na jakość, która znajduje odzwierciedlenie w niezwykłej dbałości o detal i bezkompromisowych metodach produkcji. Bo każdy egzemplarz wykonuje ręcznie, z założeniem, że przetrwa on dekady i stanie się niedoścignionym sprzymierzeńcem dla produkowanych masowo, jednorazowych mebli.

Ciemny kolor obiektów uzyskuje poprzez dymienie amoniakiem. Metoda polega na zainicjowaniu reakcji chemicznej, której składnik stanowią opary wodorotlenku amonu, ostatecznie odpowiadające za przyciemnienie drewna. Największą zaletą tego procesu, w przeciwieństwie do barwienia surowca za pomocą bejcy lub olejów, jest uzyskany długotrwały efekt. Co więcej, proces ten znacznie silniej wydobywa i podkreśla wzór drewnianych słojów.

Poznaj komody Fume, Muoki, Peme i Mori oraz inne obiekty wykonane według najwyższej sztuki rzemiosła pracowni Dobrzyński-Sałek.